Sat - Wed: 8:30 - 18:00

Thu-Fri Closed

021-88705891

Phone

Delafrooz, Valiasr, Tehran

  Address  

اورفیس از جمله تجهیزاتی است که قابلیت های ساخت آن با کیفیت عالی در داخل کشور فراهم می باشد. محبوبترین و متداول ترین وسیله اندازه گیری جریان می باشد. اساس كار آن بدین گونه است كه اختلاف فشاری كه در طول این وسیله توسط یك صفحه واقع در خط فرآیند ایجاد شده است اندازه گیری می شود تا دبی جریان تعیین شود. اوریفیس شامل یک صفحه گرد و فلزی می باشد که سوراخی با ابعاد مشخص (به صورت هم مرکز با خود صفحه و یا غیر هم مرکز با آن) درون آن تعبیه شده است. طراحی صفحه اریفیس از بیان برنولی و محاسبه سرعت سیال از طریق اندازه گیری میزان افت فشار وارد شده بر سیال جهت اندازه گیری دبی سیال استفاده می نماید. در فلومترهای صفحه اریفیس افت فشار بصورت ملایم بر سیال وارد نمی گردد بلکه کاهش شدید سطح مقطع عبوری سیال در مواجهه با صفحه اریفیس باعث ایجاد افت فشار می گردد. این صفحه، در مسیر سیال قرار داده می شود. کاهش سطح مقطع عبوری سیال منجر به افزایش سرعت آن، بعد از صفحه اوریفیس می شود، در این حالت فشار سیال کاهش می یابد.

با نصب یک ترانسمیتر اختلاف فشار، و اندزاه گیری فشار سیال در نقاط P1 و P2، جریان سیال که با جذر اختلاف فشار متناسب است، محاسبه می شود. میزان افت فشار، وابسته به نرخ جریان سیال و اندازه سوراخ صفحه می باشد. طراحی و ساخت صفحه اوریفیس با توجه به شرایط و ویژگی های سیال عبوری از قبیل چگالی نسبی، فشار، دما، گرانروی یا عدد رینولدز و ابعاد خط لوله انجام می شود. باتوجه به اینکه اوریفیس در مسیر سیال نصب می شود در معرض خوردگی و سایش قرار دارد، و باید از موادی ساخته شود که در برابر شرایط فرایندی مقاومت داشته باشند. بیشتر اوریفیس از فولاد ضدزنگ ساخته می شوند. بسته به ویژگی های سیال عبوری از خط لوله، صفحه اوریفیس با اشکال متفاوتی ساخته می شود. سه نوع متداول Orifice Plate وجود دارد كه عبارتند از: هم مركز (Concentric)، مختلف المركز(Eccentric) و قطعه ای (Segmental) . اریفیس پلیت هم مركز ساده ترین و ارزانترین است.

به دلایلی همچون نشان دهنده وجود اریفیس در خطوط لوله، نمایش قطر سوراخ جنس اریفیس پلیت تگ اریفیس پلیت ورودی اریفیس پلیت بر روی دسته و...  معمولا برای اریفیس پلیت هایك زبانه یا دسته درنظر می گیرند.

 

مزیت اصلی این وسیله نداشتن قطعات متحرك و قیمت پایین آن می باشد. دقت اندازه گیری این وسیله نسبتا پایین است ولی قیمت پایین آن باعث گسترش استفاده از آن است.

 

 

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از تقاطع بهشتی، کوچه دل افروز، پلاک 21، طبقه دوم، واحد نهم

تلفن:

021-88705891
021-77710282

فکس : 88715278-021
 ایمیل: info @ pminoodar.com
© Copyright 2024 کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت فنی و مهندسی مینو در محفوظ است.